Detta är resultaten från Lundaspelen Summer 2018. Se de senaste resultaten från Lundaspelen Summer 2019 här.
Senaste resultat
Lundaspelen Summer 2018 börjar
Slut
16/6
17/6
Finals
Matchnr | Tid | Spelplan | Grupp | Omgång | Hemmalag | Resultat | Bortalag | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17061017 | sön 17/06 19:05 sön 17/06 | Klostergårdens IP 1 | P06 A-Slutspel | Final | IK Sund | 10 - 15 | Ystads IF HF 2 | ||||
17061118 | sön 17/06 19:05 sön 17/06 | Klostergårdens IP 2 | P06 B-Slutspel | Final | LVHK 1 | 15 - 16 | LUGI Handboll 2 | ||||
17061413 | sön 17/06 16:30 sön 17/06 | Klostergårdens IP 5 | P04 A-Slutspel | Final | OV Helsingborg | 17 - 9 | LUGI Handboll 1 | ||||
17061412 | sön 17/06 16:00 sön 17/06 | Klostergårdens IP 5 | P04 B-Slutspel | Final | LUGI Handboll 2 | 16 - 8 | LUGI Handboll P05 | ||||
17061314 | sön 17/06 17:50 sön 17/06 | Klostergårdens IP 4 | F06 A-Slutspel | Final | Staffanstorps HK | 6 - 11 | Ystads IF HF | ||||
17061215 | sön 17/06 17:40 sön 17/06 | Klostergårdens IP 3 | F06 B-Slutspel | Final | LUGI Handboll 2 | 10 - 11 | HK Ankaret 2 | ||||
17061214 | sön 17/06 17:05 sön 17/06 | Klostergårdens IP 3 | F04 A-Slutspel | Final | LUGI Handboll 3 | 13 - 15 | Staffanstorps HK Lagett | ||||
17061014 | sön 17/06 17:05 sön 17/06 | Klostergårdens IP 1 | F04 B-Slutspel | Final | H43 ÖT | 17 - 10 | Åhus Handboll | ||||
16061011 | lör 16/06 15:45 lör 16/06 | Klostergårdens IP 1 | P05 A-Slutspel | Final | IFK Malmö HF Blå | 17 - 9 | IFK Malmö HF Vit | ||||
16061010 | lör 16/06 15:15 lör 16/06 | Klostergårdens IP 1 | P05 B-Slutspel | Final | LUGI Handboll 2 | 16 - 15 | LUGI Handboll 1 | ||||
16061012 | lör 16/06 16:15 lör 16/06 | Klostergårdens IP 1 | F05 A-Slutspel | Final | LUGI Handboll | 10 - 9 | H43 Lund 2 | ||||
16061109 | lör 16/06 13:40 lör 16/06 | Klostergårdens IP 2 | F05 B-Slutspel | Final | IFK MALMÖ HF | 12 - 18 | HK Ankaret 1 | ||||
16061013 | lör 16/06 16:45 lör 16/06 | Klostergårdens IP 1 | F03 A-Slutspel | Final | LUGI Handboll 2 | 11 - 10 | LUGI Handboll 1 | ||||
16061114 | lör 16/06 16:15 lör 16/06 | Klostergårdens IP 2 | F03 B-Slutspel | Final | IFK Malmö HF | 16 - 17 | Staffanstorps HK |
Matchnr | Tid | Spelplan | Grupp | Omgång | Hemmalag | Resultat | Bortalag | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17061016 | sön 17/06 18:05 sön 17/06 | Klostergårdens IP 1 | P06 A-Slutspel | Semifinal | Ystads IF HF 2 | 14 - 3 | HK Ankaret | ||||
17061117 | sön 17/06 18:05 sön 17/06 | Klostergårdens IP 2 | P06 B-Slutspel | Semifinal | LUGI Handboll 1 | 9 - 10 | LUGI Handboll 2 | ||||
17061015 | sön 17/06 17:35 sön 17/06 | Klostergårdens IP 1 | P06 A-Slutspel | Semifinal | Ystads IF HF 1 | 17 - 18 | IK Sund | ||||
17061116 | sön 17/06 17:35 sön 17/06 | Klostergårdens IP 2 | P06 B-Slutspel | Semifinal | LVHK 1 | 10 - 9 | LVHK 2 | ||||
17061115 | sön 17/06 16:45 sön 17/06 | Klostergårdens IP 2 | F06 A-Slutspel | Semifinal | Ystads IF HF | 13 - 7 | Ljunghusens HK | ||||
17061213 | sön 17/06 16:30 sön 17/06 | Klostergårdens IP 3 | P06 Grp B | LVHK 2 | 11 - 23 | IK Sund | |||||
17061114 | sön 17/06 16:15 sön 17/06 | Klostergårdens IP 2 | F06 A-Slutspel | Semifinal | Staffanstorps HK | 14 - 10 | LUGI Handboll 1 | ||||
17061013 | sön 17/06 16:05 sön 17/06 | Klostergårdens IP 1 | F04 A-Slutspel | Semifinal | LUGI Handboll 2 | 11 - 12 | Staffanstorps HK Lagett | ||||
17061212 | sön 17/06 16:00 sön 17/06 | Klostergårdens IP 3 | P06 Grp B | LUGI Handboll 1 | 11 - 19 | Ystads IF HF 2 | |||||
17061313 | sön 17/06 16:00 sön 17/06 | Klostergårdens IP 4 | F04 B-Slutspel | Semifinal | Åhus Handboll | 18 - 10 | IFK Malmö | ||||
17061113 | sön 17/06 15:45 sön 17/06 | Klostergårdens IP 2 | F06 B-Slutspel | Semifinal | HK Ankaret 2 | 10 - 9 | HK Ankaret 1 | ||||
17061012 | sön 17/06 15:35 sön 17/06 | Klostergårdens IP 1 | F04 A-Slutspel | Semifinal | LUGI Handboll 3 | 9 - 8 | HK Ankaret | ||||
17061312 | sön 17/06 15:30 sön 17/06 | Klostergårdens IP 4 | F04 B-Slutspel | Semifinal | H43 ÖT | 21 - 10 | LUGI Handboll 1 | ||||
17061112 | sön 17/06 15:15 sön 17/06 | Klostergårdens IP 2 | F06 B-Slutspel | Semifinal | LUGI Handboll 2 | 19 - 14 | IFK Malmö HF | ||||
17061211 | sön 17/06 15:00 sön 17/06 | Klostergårdens IP 3 | P06 Grp B | LVHK 2 | 9 - 20 | Ystads IF HF 2 | |||||
17061411 | sön 17/06 14:35 sön 17/06 | Klostergårdens IP 5 | P04 Grp A | LUGI Handboll 1 | 10 - 11 | LUGI Handboll 2 | |||||
17061011 | sön 17/06 14:30 sön 17/06 | Klostergårdens IP 1 | F04 Grp A | Staffanstorps HK Lagett | 13 - 9 | H43 ÖT | |||||
17061111 | sön 17/06 14:30 sön 17/06 | Klostergårdens IP 2 | P06 Grp A | HK Ankaret | 12 - 10 | LVHK 1 | |||||
17061210 | sön 17/06 14:30 sön 17/06 | Klostergårdens IP 3 | P06 Grp B | IK Sund | 23 - 11 | LUGI Handboll 1 | |||||
17061410 | sön 17/06 14:05 sön 17/06 | Klostergårdens IP 5 | P04 Grp A | OV Helsingborg | 17 - 12 | LUGI Handboll P05 | |||||
17061010 | sön 17/06 14:00 sön 17/06 | Klostergårdens IP 1 | F04 Grp A | LUGI Handboll 3 | 13 - 9 | IFK Malmö | |||||
17061110 | sön 17/06 14:00 sön 17/06 | Klostergårdens IP 2 | P06 Grp A | Ystads IF HF 1 | 16 - 6 | LUGI Handboll 2 | |||||
17061009 | sön 17/06 13:30 sön 17/06 | Klostergårdens IP 1 | F06 Grp B | Ystads IF HF | 14 - 5 | HK Ankaret 2 | |||||
17061109 | sön 17/06 13:30 sön 17/06 | Klostergårdens IP 2 | F06 Grp A | Ljunghusens HK | 14 - 15 | LUGI Handboll 2 | |||||
17061309 | sön 17/06 13:30 sön 17/06 | Klostergårdens IP 4 | P06 Grp B | LUGI Handboll 1 | 14 - 14 | LVHK 2 | |||||
17061409 | sön 17/06 13:30 sön 17/06 | Klostergårdens IP 5 | F04 Grp B | HK Ankaret | 13 - 11 | LUGI Handboll 1 | |||||
17061008 | sön 17/06 13:00 sön 17/06 | Klostergårdens IP 1 | F06 Grp B | IFK Malmö HF | 13 - 19 | LUGI Handboll 1 | |||||
17061108 | sön 17/06 13:00 sön 17/06 | Klostergårdens IP 2 | F06 Grp A | HK Ankaret 1 | 10 - 21 | Staffanstorps HK | |||||
17061308 | sön 17/06 13:00 sön 17/06 | Klostergårdens IP 4 | P06 Grp B | Ystads IF HF 2 | 10 - 9 | IK Sund | |||||
17061408 | sön 17/06 13:00 sön 17/06 | Klostergårdens IP 5 | F04 Grp B | LUGI Handboll 2 | 8 - 7 | Åhus Handboll | |||||
17061007 | sön 17/06 12:30 sön 17/06 | Klostergårdens IP 1 | F04 Grp A | LUGI Handboll 3 | 17 - 11 | Staffanstorps HK Lagett | |||||
17061107 | sön 17/06 12:30 sön 17/06 | Klostergårdens IP 2 | P06 Grp A | Ystads IF HF 1 | 14 - 11 | HK Ankaret | |||||
17061407 | sön 17/06 12:30 sön 17/06 | Klostergårdens IP 5 | P04 Grp A | OV Helsingborg | 11 - 12 | LUGI Handboll 1 | |||||
17061006 | sön 17/06 12:00 sön 17/06 | Klostergårdens IP 1 | F04 Grp A | IFK Malmö | 5 - 10 | H43 ÖT | |||||
17061106 | sön 17/06 12:00 sön 17/06 | Klostergårdens IP 2 | P06 Grp A | LUGI Handboll 2 | 10 - 14 | LVHK 1 | |||||
17061406 | sön 17/06 12:00 sön 17/06 | Klostergårdens IP 5 | P04 Grp A | LUGI Handboll P05 | 8 - 12 | LUGI Handboll 2 |